08.07.2011

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, Profesor Roger B. Myerson odwiedził UEK

 

8 lipca 2011 r. gościliśmy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie prof. Rogera B. Myersona, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii z 2007 roku.

Noblista przyjechał do Krakowa na zaproszenie Stanisława Kluzy, przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Dzięki kilkuletniej współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zarówno z KNF oraz renomowanymi ośrodkami naukowymi w Stanach Zjednoczonych, Noblista wystąpił na UEK z wykładem pt. "Booms and Busts in the Credit Market: Should Moral Hazard Be Blamed?". Wykładowi przewodniczył Profesor Jan Werner z University of Minnesota.

Spotkanie z Noblistą cieszyło się ogromnym zainteresowaniem szczególnie ze strony pracowników naukowych Uniwersytetu, których liczna reprezentacja aktywnie uczestniczyła w wykładzie obsypując Noblistę szeregiem pytań na zakończenie Jego interesującego wystąpienia.  

Noblista spotkał się także z patronami medialnymi Uczelni podczas konferencji prasowej a także z władzami Uczelni podczas spotkania podsumowującego wizytę Profesora w Krakowie.