28.11.2011

Zaproszenie na wykład gościnny prof. Chrisa Payne'a w Klubie KSB Alumni MBA

?Regulacja amerykańskiego systemu bankowości po kryzysie: dobrzy, źli i wstrętni?. Gościem Specjalnym Klubu będzie prof. Chris Payne, A.C.A. /London School of Economics/, Starszy Analityk Ekonomiczny w Biurze Bloomberga /Washington, DC/, Brytyjczyk i Amerykanin.
 
Klub KSB Alumni MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu zaprasza na wykład gościnny zatytułowany ?Regulacja amerykańskiego systemu bankowości po kryzysie: dobrzy, źli i wstrętni?, który specjalnie dla Członków Klubu wygłosi prof. Chris Payne, A.C.A. /London School of Economics/, Starszy Analityk Ekonomiczny w Biurze Bloomberga /Washington, DC/, Brytyjczyk i Amerykanin.

Gościem Honorowym spotkania będzie Konsul USA Chris Hunnnicut, MBA z University of North Karolina.

Regulacja amerykańskiego systemu bankowości po kryzysie; dobrzy, źli i wstrętni.

W lipcu 2010 Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił Ustawę Dodda i Franka o Reformie Wall Street oraz Ochronie Konsumenta, zapoczątkowując w ten sposób najszerszą reformę przepisów finansowych od czasu Ustawy Glass-Steagall z roku 1933. Powstała już wielka ilość nowych przepisów, i również sporo z nich zostanie ukończonych w najbliższych latach, wywierając wpływ na wszystkie dziedziny usług finansowych w USA. W trakcie wprowadzania tych przepisów w życie, nad każdym z nich prowadzone są niezwykle ożywione debaty w komisjach Izby Reprezentantów i Senackiej. Wielu kandydatów na stanowisko prezydenta z ramienia partii Republikańskiej w czasie wyborów w 2012 zaproponowało już uchylenie Ustawy Dodda i Franka. Dr Christopher Payne, który obecnie pracuje na rzecz Biura Bloomberga w Waszyngtonie, omówi niektóre z tych przepisów oraz przedstawi debaty jakie są toczone w ich sprawie. Wykładowca poświęci najwięcej uwagi ustawom kapitałowym, których zamierzeniem jest naprawa sektora bankowego, oraz omówi niektóre ustawy mające wpływ na obrót instrumentów pochodnych. Część nowych przepisów jest rozsądna, część zostawia szerokie pole do wypełnienia przez instytucje finansowe, oraz są i takie, które w najlepszym wypadku można uznać za chybione.

Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.

Po wykładzie zapraszamy na koktajl Klubu MBA.

Prosimy o przyniesienie wizytówek.


Data: 3 grudnia 2011, godz. 16:00

Miejsce wykładu: Sala Senacka, Budynek Główny, Campus UEK, ul. Rakowicka 27, Kraków

Miejsce koktajlu: Klub Grota 2, Budynek ?Księżówka?

R.S.V.P. do dnia 1 grudnia 2011 r., Donata Adler, klubmba@uek.krakow.pl, tel. 604 529 409

 
Więcej informacji:

Donata Adler
Koordynator Klubu KSB Alumni MBA
Biuro MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
tel. 604 529 409, e-mail: klubmba@uek.krakow.pl
ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków
www.ksbalumnimba.pl