08.02.2012

Odbył się II Charytatywny Bal Błękitny Absolwenta UEK! Zebraliśmy ponad 17 000 zł!

Szanowni Państwo, W dniu 4 lutego w sali balowej "Warszawa" w Kopalni Soli "Wieliczka" odbył się II Charytatywny Bal Błękitny Absolwenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na zaproszenie Władz Uczelni na  Balu bawiło się ponad 250 osób - absolwentów, pracowników i przyjaciół Uczelni.

 

Bal Błękitny to długoletnia, wyjątkowa tradycja społeczności akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uniwersytecki Bal jest jedną z najstarszych tego typu imprez w Krakowie, a jego tradycje sięgają czasów przedwojennych. 

 

Gości zebranych ponad 120 metrów pod ziemią powitał prof. Roman Niestrój w towarzystwie dr. Leszka Strzembickiego - Wiceprezesa Stowarzyszenia Absolwentów UEK. Podobnie jak w roku ubiegłym, wręczono także nagrodę specjalną Stowarzyszenia Absolwentów naszej Uczelni - tzw. Błękitny Laur, który zarząd Stowarzyszenia postanowił przyznać w tym roku mgr. Zbigniewowi Twarogowi, w uznaniu za długoletnią, aktywną działalność w Zarządzie Stowarzyszenia Absolwentów UEK oraz za wybitne zasługi w kreowaniu wizerunku Uniwersytetu wśród wielu pokoleń jego absolwentów. 

 

Oprawę muzyczną zapewnił owacyjnie przyjęty przez wszystkich gości - zespół muzyczny De Colt, z którym gościnie wystąpiła także Finalistka III edycji programu Mam Talent, studentka III roku UEK - Kasia Sochacka. 

 

Już tradycyjnie 20% dochodu ze sprzedaży biletów oraz cały dochód z licytacji i sprzedanych podczas Balu upominków przekazany zostanie na Stypendium im. Księcia Aleksandra Lubomirskiego, które pomaga podjąć studia w naszej uczelni zdolnym młodym Polakom ze Wschodu.


 
Z radością informujemy, iż podczas Balu udało się zebrać rekordową kwotę, na którą złożyły się:

6370 zł - fundusze pozyskane z aukcji

3150 zł - sprzedaż upominków

7741,39 zł - 20% wpływu z biletów


 

Fundusz stypendialny ks. Aleksandra Lubomirskiego zasili w tym roku kwota w wysokości

 
17 261, 39 zł !